Login:  Hasło:   
OK

Rejestracja konta Zapamiętaj mnie:
szukajka_btt.gif

Podpisz petycję przeciwko ukamienowaniu młodej Sudanki


Data publikacji: 2012-06-11 15:07:31  
Młoda, niespełna 20-letnia Sudanka- Intisar Sharif Abdallah kilka tygodni temu, decyzją sądu została skazana na śmierć przez ukamienowanie. Zastraszona kobieta, przyznała się do winy jaką było rzekome cudzołóstwo po tym jak została pobita przez własnego brata...Obdarta z uczuć oraz człowieczeństwa, wtrącona do celi wraz ze swoim kilkumiesięcznym synkiem, z założonymi na nogach kajdanami czeka na śmierć...

13 maja 2012 w w miejscowości Ombada, na prowincji Chartum w środkowym Sudanie decyzją Sądu została skazana na śmierć nie mająca najprawdopodobniej 20- lat młoda Sudanka. Intisar Sharif Abdallah- bo tak właśnie brzmi pełne imię i nazwisko kobiety, zostanie ukamienowana za swoją rzekomą niewierność. Intisarr Szarif Abd Allach, która nie potrafi ani czytać, ani pisać- nie mając dostępu do adwokata, nie rozumiejąc z aktu oskarżenia odczytanego po arabsku kompletnie nic (arabski nie jest jej językiem ojczystym) nie miała prawa się bronić...Do winy przyznała się dopiero wtedy, kiedy została pobita przez własnego brata.

Wtrącona do celi, skuta kajdanami, trzymana w nieludzkich warunkach młodziutka Sudanka czeka na wyrok. Wraz z nią w zimnej celi przebywa również jej czteromiesięczny synek, którego kobieta karmi piersią. Członkowie rodziny Intisar Sharif Abdallah starają się obecnie o złożenie odwołania przed Sądem Apelacyjnym w Ombada.

W związku z tym, że wyrok został wydany z naruszeniem międzynarodowych norm prawnych, a sama egzekucja stanowić będzie naruszenie prawa międzynarodowego, a także krajowego prawa sudańskiego- w sieci krąży petycją, którą mogą podpisać wszyscy Ci, którzy nie zgadzają się z tak nieludzką karą śmierci. Petycję można znaleźć  tutaj:

Zdaniem Amnesty International tego typu kara śmierci jest nieludzka, okropna i poniżająca. Stanowi ona zaprzeczenie prawa do życia zawartego w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.
Redaktor: majalena / Edycja: majalena
Wymagany flash 8!
Powrót do poprzedniej strony
   
Ilość wyświetleń: 2415
Aby dodać komentarz - zaloguj się:

Login: Hasło: Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zaloguj się i opublikuj
POLSKA
NEWS
ŚWIAT
Ogłoszenia
Regeneracja turbosprężarek
Regeneracja manualnych skrzyń biegów
Jest nas 48064 zarejestrowanych użytkowników.
Już 28353 użytkowników aktywnie korzysta z Bezpiecznego Lokalizatora.
Publikujemy 31991 wiadomości w 1053 miastach Polski i 89 krajach Świata.
Jesteście z nami od 13.04.2011r Dziękujemy!
Razem możemy wpłynąć na poziom bezpieczeństwa społecznego!
Odwiedź nas na Facebook.com
Partnerzy: turbiny.net, naprawa-skrzyni.pl, skrzyniebiegow.net
Tytul
x
Strona główna
Aktywni na stronie: (23)
Bezpieczny Lokalizator
Wygenerowano w 2.56sek przez NOXe Engine Å.