Login:  Hasło:   
OK

Rejestracja konta Zapamiętaj mnie:
szukajka_btt.gif

Wiemy kim jest chłopiec z lasu. Prawie rok zwodził niemiecką policję


Data publikacji: 2012-06-15 23:07:14  
Zaledwie chwilę po publikacji w światowych mediach wizerunku mężczyzny zwanego ''chłopcem z lasu'', rozpoznała go rodzina z Holandii. Ray to wcale nie jest jego prawdziwe imię, a historia którą opowiedział berlińskim policjantom okazała się jedną, wielką mistyfikacją. Nic co powiedział śledczym nie było prawdą. Przez 10 miesięcy wodził za nos całą niemiecką policję.

Przypomnijmy w tym tygodniu niemiecka policja opublikował zdjęcia ''chłopca z lasu'' – młodego mężczyzny, który we wrześniu ubiegłego roku zgłosił się na posterunek berlińskiej policji informując, że nie zna swojej tożsamości. Mężczyzna nie mówił po niemiecku, jedynie po angielsku. Na imię miał mieć Ray. To co opowiedział policjantom było jeszcze bardziej dziwne. Młody mężczyzna twierdził, że ma 16 lat i przez kilka lat mieszkał ze swoim ojcem ukrywającym się w lesie. Kiedy ojciec zmarł pochował go i postanowił poszukać pomocy w mieście.

Mimo że w tę historię aż trudno było uwierzyć, a poszukiwania grobu ojca spełzły na niczym, policja zdawała się brać wersję chłopaka za prawdziwą. Przez 10 miesięcy niemiecka policja bezskutecznie starała się ustalić tożsamość młodego mężczyzny opierając się na jego zeznaniach.

Po bezowocnych próbach wreszcie opublikowano zdjęcia przedstawiające Raya, tajemniczego ''chłopca z lasu''. Zdjęcia obiegły światowe media. Praktycznie natychmiast odezwała się rodzina i znajomi, którzy rozpoznali mężczyznę – jak się okazało 20-letniego Holendra. Naprawdę chłopak nazywa się Robin van Helsum i pochodzi z holenderskiego miasta Hengelo.

Według znajomych Robin miał kłopoty osobiste i to zapewne było przyczyną sfingowania całej historii. W zeszłym roku młody mężczyzna wyjechał z kolegą do Berlina i do tej pory nie wrócił.

To wręcz nieprawdopodobne z jaką łatwością 20-latek wywiódł w pole niemiecką policję, przez tyle miesięcy zwodząc całkowicie wymyśloną historią. W tym czasie otrzymał wszelką pomoc materialną i psychologiczną. Jego miesięczne utrzymanie mogło kosztować niemieckiego podatnika nawet 6 tys euro.
Redaktor: joka / Edycja: joka
Wymagany flash 8!
Powrót do poprzedniej strony
   
Ilość wyświetleń: 1792
Aby dodać komentarz - zaloguj się:

Login: Hasło: Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zaloguj się i opublikuj
POLSKA
NEWS
ŚWIAT
Ogłoszenia
Regeneracja turbosprężarek
Regeneracja manualnych skrzyń biegów
Jest nas 48063 zarejestrowanych użytkowników.
Już 28353 użytkowników aktywnie korzysta z Bezpiecznego Lokalizatora.
Publikujemy 31991 wiadomości w 1053 miastach Polski i 89 krajach Świata.
Jesteście z nami od 13.04.2011r Dziękujemy!
Razem możemy wpłynąć na poziom bezpieczeństwa społecznego!
Odwiedź nas na Facebook.com
Partnerzy: turbiny.net, naprawa-skrzyni.pl, skrzyniebiegow.net
Tytul
x
Strona główna
Aktywni na stronie: (21)
Bezpieczny Lokalizator
Wygenerowano w 0.73sek przez NOXe Engine Å.