Login:  Hasło:   
OK

Rejestracja konta Zapamiętaj mnie:
Naprawa skrzyń biegów Poznań
szukajka_btt.gif

Zgubić jest łatwo, odnaleźć trudniej...jest na to sposób!


Data publikacji: 2011-09-21 10:30:58  
Należysz do grona osób chodzących z głową w chmurach, a może jesteś uporządkowanym człowiekiem, stąpającym twardo po ziemi..?! a pomimo to- zdarzyło się, że coś zgubiłeś?! Nieważne jaki jesteś, nawet najlepszym zdarza się coś zgubić?! Może to książka, parasol, telefon komórkowy, albo coś bardziej wartościowego..?!

Jak wynika z badań opinii publicznej przeprowadzonych kilka lat temu, prawie 60% Polaków przyznaje się, że choć raz w życiu zgubiło jakiś przedmiot osobisty. Statystyki są nieubłagalne ukazują bowiem, że prawie dwa razy więcej zapominalskich to…kobiety. Prawdopodobnie jest to związane z faktem, że panie mają o wiele więcej obowiązków niż panowie-stąd częściej bywają roztargnione lub jak kto woli roztrzepane. A co za tym idzie częściej zdarza im się zostawić swoją ulubioną książkę na siedzeniu w tramwaju, albo portfel z dokumentami w dużym hipermarkecie.

Coraz to szybsze tempo życia sprawia, że roztargnienie stało się plagą XXI wieku, a wieczny pośpiech i gonienie za utraconym czasem tylko wzmagają nasze szanse by dołączyć do grona zapominalskich…
A zapominalscy gubią najróżniejsze rzeczy…w różnych sezonach

W chłodne, jesienne i zimowe dni...Polacy gubią najczęściej rękawiczki, czapki i szaliki, które pozostawiają na siedzeniach w autobusach lub tramwajach. Stamtąd porzucone przez zapominalskich rzeczy trafiają do biura rzeczy znalezionych MPK pełne nadziei, że ktoś po nie przyjdzie…na próżno…

Natomiast ciepłe, letnie dni to okres kiedy ogarnięci słonecznym szałem przebywający na plaży urlopowicze gubią okulary przeciwsłoneczne, obrączki zsuwające się z palca wprost do nadmorskiej wody, a także aparaty fotograficzne zawierające wakacyjne pamiątki.

Jeśli chodzi o telefony komórkowe, dowody osobiste, klucze, portfele to są to przedmioty, których nie da się wpisać w określone ramy czasowe-gubimy je zawsze i wszędzie, niezależnie od pogody, pory dnia, ani sezonu.

Co jeden zgubi… znajdzie drugi…

Wiadome jest to, że jeśli zgubimy bądź zostanie nam skradziony cenny przedmiot chcielibyśmy go odzyskać. Jeśli utracimy jakąś drobną rzecz typu książka lub okulary zazwyczaj machamy ręką i na tym się kończy temat.
Problem zaczyna się w momencie, kiedy utracimy coś bardziej wartościowego. Wtedy już tak łatwo nie odpuszczamy-machnięcie ręką niczego tu nie załatwi. Wyobraźmy sobie, że w niewyjaśnionych okolicznościach utraciłeś swój plecak- był w nim laptop (narzędzie Twojej pracy) a także portfel z dokumentami (dowodem osobistym, legitymacją studencką i prawem jazdy). Zdenerwowany tym faktem idziesz na policję. Kiedy pełniący służbę policjant pyta się Ciebie o konkrety (markę i wygląd laptopa, numer dowodu, numer legitymacji)-rozkładasz ręce z bezradności i mówisz „nie wiem …”

Właśnie dlatego, żeby uniknąć takiej sytuacji zachęcamy do Tworzenia na naszym portalu-własnej, indywidualnej listy Twoich najcenniejszych rzeczy-z pewnością ułatwi i usprawni to Twoje poszukiwania.

Drogi Użytkowniku przedstawiamy Ci nową funkcjonalność na naszym portalu jaką jest…MOJA KARTOTEKA, która pozwoli Ci stworzyć swoją własną indywidualną listę drogocennych przedmiotów. Od Ciebie zależeć będzie co w niej umieścisz, ważne jest jednak, żebyś zawarł w niej jak najwięcej szczegółowych informacji na temat danego przedmiotu (markę, model, okres gwarancji, indywidualne numery, natomiast w przypadku dokumentów-wszystkie numery, pesel itd.)

Pamiętaj! im więcej charakterystycznych cech zawrzesz w opisie, tym bardziej indywidualny staje się Twój przedmiot, ale to nie wszystko… Z chwilą zagubienia danego przedmiotu wystarczy, że wygenerujesz sobie z Internetu stworzoną przez Ciebie listę, wydrukujesz i zaniesiesz ją na policję. Z pewnością usprawni to poszukiwania. A Ty wszystkie ważne informacje dotyczące, zagubionego przedmiotu będziesz miał na wyciągnięcie ręki.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj
Redaktor: majalena / Edycja: rork
Wymagany flash 8!
Powrót do poprzedniej strony
   
Ilość wyświetleń: 1528
Aby dodać komentarz - zaloguj się:

Login: Hasło: Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zaloguj się i opublikuj
Zaginięcia
Kradzieże
Wypadki
Więcej
Skrzynie biegów Poznań i okolice
Regeneracja turbosprężarek
Jest nas 48081 zarejestrowanych użytkowników.
Już 28356 użytkowników aktywnie korzysta z Bezpiecznego Lokalizatora.
Publikujemy 31991 wiadomości w 1053 miastach Polski i 89 krajach Świata.
Jesteście z nami od 13.04.2011r Dziękujemy!
Razem możemy wpłynąć na poziom bezpieczeństwa społecznego!
Odwiedź nas na Facebook.com
Naprawa skrzyń biegów Poznań
Tytul
x
Strona główna
Aktywni na stronie: (38)
Bezpieczny Lokalizator
Wygenerowano w 3.81sek przez NOXe Engine Å.