Login:  Hasło:   
OK

Rejestracja konta Zapamiętaj mnie:
szukajka_btt.gif

Jesteś młodym przedsiębiorcą? uważaj na oszustwo KRPiP!


Data publikacji: 2015-05-27 12:13:05  
Jesteś młodym przedsiębiorcą!? W ostatnich tygodniach zarejestrowałeś swoją firmę?! Uważaj! Możesz spodziewać się, że w ciągu najbliższych dni otrzymasz z rąk listonosza pismo, w którym proszony będziesz o uiszczenie opłaty w wysokości 115zł. Pod żadnym pozorem nie powinieneś tego płacić, dlaczego...!? bo to zwykłe oszustwo!

Krajowy Rejestr Pracowników i Pracodawców wysyła do nowo zarejestrowanych przedsiębiorców- pisma, które jak się okazuje niejedną osobę wprowadziły już w błąd, a tym samym oszukały ją. Aby jednak młodzi, niedoświadczeni przedsiębiorcy nie mieli w przyszłości tego typu problemów ostrzegamy- pisma te próbują od Was wyłudzić jedynie pieniądze!

Profesjonalne na pierwszy rzut oka pismo, przestraszyło lub nabiło w butelkę niejednego „świeżaka”, który rzucony przez urzędników w wir papierków, druczków i różnego rodzaju pism, dostaje z rąk (już nie pani z okienka, a listonosza) pismo z KRPiP, w którym dowiaduje się, że za wpis swojej firmy do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej prowadzonej przez Ministra Gospodarki musi uregulować opłatę w wysokości 115 zł w "nieprzekraczalnym terminie..." Wiele osób ogłupionych urzędniczą biurokracją nie zastanawia się w ogóle i bez zastanowienia robi przelew na podany w piśmie rachunek bankowy. Jest to błąd!

Okazuje się, że adresatem pism jest firma reklamowa założona przez sprytnego człowieka, który zakupił sobie domenę KRpip.com.pl i wykorzystał nazwę do swoich niecnych celów. Tym samym znalazł sposób jak wyłudzać pieniądze od niczego nieświadomych ludzi. Prawnicy i księgowi po otrzymaniu takiego „profesjonalnego” pisma potrafią dostrzec pewne nieprawidłowości, których laik nie zauważy...

W związku z tym policja ostrzega wszystkich młodych przedsiębiorców przed tego typu oszustwem. Jeśli ktokolwiek z Was otrzyma pismo, którego adresatem jest KRPiP ul. Złota 61, 00-819 Warszawa niech lepiej ma się na baczności i zgłosi ten fakt na policję tutaj:
Redaktor: majalena / Edycja: majalena
Wymagany flash 8!
Powrót do poprzedniej strony
   
Ilość wyświetleń: 2058
Aby dodać komentarz - zaloguj się:

Login: Hasło: Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zaloguj się i opublikuj
Pogoda w rejonie:
Pogoda
Temperatura: 4 C, Wilgotność: 93 %,
Ciśnienie: 1011 hPa, Wiatr: 7 kph
Zobacz też:

Regeneracja manualnych skrzyń biegów
Regeneracja turbosprężarek
2016-01-20 22:22:58
Jak bezpiecznie parkować...
Jest nas 48036 zarejestrowanych użytkowników.
Już 28353 użytkowników aktywnie korzysta z Bezpiecznego Lokalizatora.
Publikujemy 31991 wiadomości w 1053 miastach Polski i 89 krajach Świata.
Jesteście z nami od 13.04.2011r Dziękujemy!
Razem możemy wpłynąć na poziom bezpieczeństwa społecznego!
Odwiedź nas na Facebook.com
Partnerzy: turbiny.net, naprawa-skrzyni.pl, skrzyniebiegow.net
Tytul
x
Strona główna
Aktywni na stronie: (23)
Bezpieczny Lokalizator
Wygenerowano w 0.05sek przez NOXe Engine Å.