Login:  Hasło:   
OK

Rejestracja konta Zapamiętaj mnie:
Naprawa skrzyń biegów Poznań
szukajka_btt.gif

Zniknęły Ci tablice z auta? Lepiej zgłoś to na policję!


Data publikacji: 2016-01-20 22:22:11  
Wracasz na parkingu i nagle widzisz, że w aucie brakuje jednej z tablic rejestracyjnych? Uważaj! Przestępcy wymyślili nowy sposób na unikanie identyfikacji i twoimi przywłaszczonymi tablicami mogą posłużyć się w trakcie przestępstw np. podczas kradzieży paliwa na stacjach. Dlatego jeśli tylko zauważysz, że zniknęły ci lub zgubiłeś tablice jak najszybciej zgłoś to do urzędu, a jeśli podejrzewasz kradzież – także na policję. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych nieprzyjemności…

Praktycznie można mówić już o prawdziwej pladze. Od początku roku na Śląsku liczba zgłoszonych kradzieży i zaginięć tablic rejestracyjnych samochodów wzrosła prawie dwukrotnie. Wiąże się to ze wzmożonym procederem kradzieży drogiego paliwa na stacjach benzynowych, podczas których złodzieje posługują się skradzionymi tablicami. Przestępcy dzięki przywłaszczonym numerom rejestracyjnym są w stanie utrudnić identyfikację podczas napadów, włamań i innych przestępstw. Natomiast właściciele okradzionych aut nie dość, że muszą ponieść koszty wymiany, to mogą mieć jeszcze nieprzyjemności…

Pamiętajmy więc, aby nigdy nie lekceważyć przypadkowego zgubienia tablicy lub jej zniknięcia. W takiej sytuacji najlepiej jak najszybciej zgłosić się do wydziału komunikacji miasta. Niestety taka okoliczność to dodatkowe koszty i czas, ale wato załatwić to jak najszybciej, bo autem nawet bez jednej tablicy nie wolno się poruszać. Za duplikat zapłacimy 53 zł, a za dwa – 93 zł. Jeżeli jednak wolelibyśmy dla pewności zmienić numery rejestracyjne naszego samochodu to musimy się liczyć ze zdecydowanie większym wydatkiem wysokości 180,5 zł.

Pamiętajmy, że jeżeli na miejscu przestępstwa pojawi się auto z naszymi tablicami rejestracyjnymi, to do nas zgłosi się policja i zażąda składania wyjaśnień. Dlatego o zniknięciu tablic trzeba jak najszybciej powiadomić urząd komunikacji, gdzie uzyskamy też odpowiednią adnotację w naszym dowodzie rejestracyjnym, a jeżeli mamy podejrzenia, że doszło do kradzieży powinniśmy zgłosić to również na policję.

Możemy też spróbować zabezpieczyć nasze auto przed kradzieżą tablic. W tym celu można zastosować nietypowy gwint śrubek mocujących, zakleić je lub użyć nitów.
Redaktor: joka /
Wymagany flash 8!
Powrót do poprzedniej strony
   
Ilość wyświetleń: 4302
Aby dodać komentarz - zaloguj się:

Login: Hasło: Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zaloguj się i opublikuj
Pogoda w rejonie:
Pogoda
Temperatura: 4 C, Wilgotność: 93 %,
Ciśnienie: 1011 hPa, Wiatr: 7 kph
Zobacz też:

Regeneracja turbosprężarek
Naprawa manualnych skrzyń biegów
2016-01-20 22:22:58
Jak bezpiecznie parkować...
Jest nas 48080 zarejestrowanych użytkowników.
Już 28356 użytkowników aktywnie korzysta z Bezpiecznego Lokalizatora.
Publikujemy 31991 wiadomości w 1053 miastach Polski i 89 krajach Świata.
Jesteście z nami od 13.04.2011r Dziękujemy!
Razem możemy wpłynąć na poziom bezpieczeństwa społecznego!
Odwiedź nas na Facebook.com
Naprawa skrzyń biegów Poznań
Tytul
x
Strona główna
Aktywni na stronie: (27)
Bezpieczny Lokalizator
Wygenerowano w 1.08sek przez NOXe Engine Å.