Login:  Hasło:   
OK

Rejestracja konta Zapamiętaj mnie:
Naprawa skrzyń biegów Poznań
szukajka_btt.gif

Motocyklista też człowiek


Data publikacji: 2016-01-20 22:22:06  
Wielkimi krokami zbliża się wiosna, a wraz z nią na ulicach pojawia się coraz więcej jednośladów. W ubiegły weekend fani motocykli nareszcie mogli do woli zażywać ulubionej rozrywki. Pogoda sprzyjała. Warunki na drodze również. Niektórzy jednak zapomnieli widać przez zimę, że brawura to nie odwaga i przepisów na drodze przestrzegać muszą wszyscy.

Pierwszy cieplejszy weekend wiosenny nie dla wszystkich zakończył się szczęśliwie. Dwóch motocyklistów z Wielkopolski straciło życie podczas brawurowej jazdy jednośladem. Pogoda kusi, wręcz zachęca do tego, by nabrać prędkości. Należy jednak pamiętać o tym, że nadmierna prędkość nigdy nie jest bezpieczna. Szczególnie dla kierowców motocykli może zakończyć się tragicznie.

Najgorszy dla motocyklistów bywa początek wiosny. To wtedy po raz pierwszy po zimie odkurzają swoje jednoślady, inaugurują sezon, nabierają prędkości. Bardzo często na motor wsiadają osoby młode, które dopiero zrobiły prawo jazdy i chcą spróbować swoich sił w tym sporcie. 

Wielu kierowców uważa motocyklistów za ryzykantów, wariatów drogowych, potencjalnych dawców nerek. Bardzo często mają rację - motocykliści pojawiają się znikąd, czasem są prawie niezauważalni we wstecznych lusterkach. Omijają korki, brawurowo lawirując między samochodami. Na długich prostych doduszają gaz do dechy i sprawdzają możliwości swoich pojazdów. Wrzucanie jednak wszystkich motocyklistów do jednego worka jest sporym nadużyciem. Wielu z nich przestrzega zasad bezpieczeństwa, kodeksu drogowego. 

Motocykliści są na drodze bardziej narażeni niż inni kierujący pojazdami. Najczęściej w zderzeniu z innym pojazdem niemal nie mają szans. Dlatego tak ważne jest, by kierując jednośladem przestrzegać przepisów ruchu drogowego i nade wszystko zachować ostrożność. 

Obowiązkowo motocyklista powinien mieć na głowie kask. Coraz częściej jednak spotyka się świadomych kierowców jednośladów. Znają zasady pierwszej pomocy, jeżdzą w kamizelkach odblaskowych, szanują innych kierowców na drodze. 

Coraz częściej walczą też o pozytywny wizerunek motocyklistów na drodze. Organizują akcje charytatywne, szkolenia z ratownictwa drogowego, chcą być pozytywnie postrzegani przez innych. 

Należy pamiętać o tym, że motocyklista to taki sam uczestnik ruchu drogowego jak każdy inny! Ma nie tylko obowiązki, ale również prawa. To właśnie motocykliści w wypadkach są najbardziej narażeni na śmierć. Tak naprawdę, jak dobrze nie byliby zabezpieczeni, to na dobrą sprawę ratuje ich tylko kask. A i to czesto nie wystarcza.

Wsiadając na motor pamiętaj więc, że jadąc zbyt szybko i zbyt brawurowo, narażasz nie tylko siebie, ale też innych.  Jako główną przyczynę wypadków z udziałem jednośladów funkcjonariusze wymieniają nadmierną prędkość, niedostosowaną do warunków drogowych, nieustępowanie pierwszeństwa przejazdu,  nieprawidłowe zachowanie wobec innych uczestników ruchu.

Czy za kierownicą samochodu, czy na motocyklu - zwolnijmy i pamiętajmy o tym, że nie jesteśmy na drodze sami!
Redaktor: karolina / Edycja: wojtalo07
Wymagany flash 8!
Powrót do poprzedniej strony
   
Ilość wyświetleń: 2506
Aby dodać komentarz - zaloguj się:

Login: Hasło: Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zaloguj się i opublikuj
Pogoda w rejonie:
Pogoda
Temperatura: 4 C, Wilgotność: 93 %,
Ciśnienie: 1011 hPa, Wiatr: 7 kph
Zobacz też:

Skrzynie biegów Poznań i okolice
Regeneracja turbosprężarek
2016-01-20 22:22:58
Jak bezpiecznie parkować...
Jest nas 48080 zarejestrowanych użytkowników.
Już 28356 użytkowników aktywnie korzysta z Bezpiecznego Lokalizatora.
Publikujemy 31991 wiadomości w 1053 miastach Polski i 89 krajach Świata.
Jesteście z nami od 13.04.2011r Dziękujemy!
Razem możemy wpłynąć na poziom bezpieczeństwa społecznego!
Odwiedź nas na Facebook.com
Naprawa skrzyń biegów Poznań
Tytul
x
Strona główna
Aktywni na stronie: (31)
Bezpieczny Lokalizator
Wygenerowano w 0.57sek przez NOXe Engine Å.