Login:  Hasło:   
OK

Rejestracja konta Zapamiętaj mnie:
Naprawa skrzyń biegów Poznań
szukajka_btt.gif

Jak poprawnie hamować na lodzie?


Data publikacji: 2016-01-20 22:22:57  
Jest zima a drogi są oblodzone i śliskie. Oto kilka porad, które pozwolą nam uniknąć wpadnięcia w poślizg podczas hamowania na jezdni.

1. Im większa prędkość tym dłuższa droga hamowania. Musisz o tym pamiętać szczególnie podczas zimy. Możesz sprawdzić na pustej drodze ile wynosi Twoja droga hamowania. Staraj się utrzymać podczas jazdy mniej więcej właśnie taki odstęp od innych samochodów podczas jazdy. Unikniesz wtedy niepotrzebnej kolizji.

2. Dobrym sposobem jest hamowanie silnikiem. To nic innego jak stopniowa redukcja biegów. Pamiętaj, że kiedy zmieniasz bieg na niższy Twój samochód wchodzi na wyższe obroty, wiec jeśli dodasz gazu znacznie przyspieszy. Jednak jeśli nie naciśniesz gazu podczas redukcji poczujesz lekkie szarpnięcie i spowolnienie jazdy-właśnie na tym polega hamowanie silnikiem.

3. Kolejnym dobrym sposobem na ograniczenie prędkości pojazdu jest hamowanie pulsacyjne. Przydaje się jeśli nie posiadasz w swoim samochodzie systemu ABS. Gdy wciskasz hamulec do końca możesz łatwo wpaść w poślizg. Nie pomoże skręcanie kierownicy-samochód nadal będzie sunął po lodzie na ustalonym torze. Hamowanie pulsacyjne to rodzaj hamowania naprzemiennego- polega na wciskaniu i puszczaniu hamulca na przemian. Jak się hamuje w taki sposób? Najpierw wciśnij hamulec. Gdy poczujesz, że koła straciły przyczepność popuść hamulec aby koła się odblokowały, a następnie znów go wciśnij. Czynność tą powtarzaj aż do zatrzymania. Pamiętaj aby nigdy całkowicie nie ściągać nogi z hamulca-tylko go popuszczać.

4. Ważnym aspektem jest ciśnienie w oponach. Ma ono wpływ na przyczepność pojazdu do nawierzchni. Temperatura powietrza ma duży wpływ na ciśnienie w kołach- im jest niższa tym ciśnienie jest niższe. Musisz więc pamiętać o systematycznym dopompowywaniu kół.

Poprawne stosowanie tych metod pozwoli Ci cieszyć się bezpieczeństwem podczas zimowych podróży samochodem.
Redaktor: wojtalo07 / Edycja: rork
Wymagany flash 8!
Powrót do poprzedniej strony
   
Ilość wyświetleń: 2695
Aby dodać komentarz - zaloguj się:

Login: Hasło: Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zaloguj się i opublikuj
Regeneracja turbosprężarek
Regeneracja turbosprężarek
2016-01-20 22:22:58
Jak bezpiecznie parkować...
Jest nas 48080 zarejestrowanych użytkowników.
Już 28356 użytkowników aktywnie korzysta z Bezpiecznego Lokalizatora.
Publikujemy 31991 wiadomości w 1053 miastach Polski i 89 krajach Świata.
Jesteście z nami od 13.04.2011r Dziękujemy!
Razem możemy wpłynąć na poziom bezpieczeństwa społecznego!
Odwiedź nas na Facebook.com
Naprawa skrzyń biegów Poznań
Tytul
x
Strona główna
Aktywni na stronie: (26)
Bezpieczny Lokalizator
Wygenerowano w 0.56sek przez NOXe Engine Å.