Login:  Hasło:   
OK

Rejestracja konta Zapamiętaj mnie:
Naprawa skrzyń biegów Poznań
szukajka_btt.gif

Jak użytkownicy facebooka zarabiają na naiwności innych?


Data publikacji: 2016-02-09 19:32:54  
O fenomenie Facebooka słyszał już chyba każdy. Liczba osób, które konta na Facebooku nie mają, maleje z każdym dniem. Natomiast powiedzenie "nie ma cię na Facebooku, nie istniejesz" coraz bardziej zyskuje na mocy.

Coraz więcej też zyskują firmy, bazujące na naiwności użytkowników Facebooka. Tak naprawdę to każde wejście na ten najpopularniejszy portal społecznościowy to swoisty test na inteligencję. Miliardy informacji przekazywanych w ciągu dnia, setki zmian statusów, tysiące zdjęć i zaproszeń do korzystania z różnych aplikacji. Bardzo trudno jest w takim ogromie informacji oddzielić ziarno od plew.

Do tego dochodzi jeszcze marketing. Marketing delikatny. Marketing nachalny. Czasem zaś zwyczajnie nieuczciwy. Zwykłemu użytkownikowi Facebooka, który nie zagłębia się w rozmaite niuanse, bardzo ciężko jest odróżnić informacje prawdziwe od tych, lekko naciąganych. 

W nieuczciwym marketingu pławią się szczególnie te firmy, którym ciężko jest się wybić. Za polubienie ich strony obiecują "złote góry" (najczęściej w postaci kubka czy breloczka). Tysiące osób dziennie nabiera się na to, w zamian nie otrzymując nic. W końcu udostępnienie czyjegoś linka czy zdjęcia nic nie kosztuje. A firma? Firma zarabia na naiwności innych i zdobywa popularność.

Kolejną pułapką Facebooka są gry i aplikacje. "Programy", dzięki którym mamy mieć wgląd w dane osób odwiedzających nasz profil, nie istnieją. To zwykłe oszustwo. Facebook nie udostępnia takich informacji. Aplikacja podaje zaś dane na "chybił trafił". 

Część z tych aplikacji służy tylko temu, by zdobyć dane osobowe użytkowników. Jest to niezgodne z ustawą o ochronie danych osobowych.

Dlatego też warto jest czasem pomyśleć i zastanowić się nad sensem "kliknięcia" czy "zalajkowania" na Facebooku. W niektórych przypadkach bowiem nie służy to niczemu innemu, jak zaśmiecaniu internetu, czy nabijaniu punktów innym.

 
Redaktor: karolina / Edycja: rork
Wymagany flash 8!
Powrót do poprzedniej strony
   
Ilość wyświetleń: 4007
Aby dodać komentarz - zaloguj się:

Login: Hasło: Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zaloguj się i opublikuj
Pogoda w rejonie:
Pogoda
Temperatura: 4 C, Wilgotność: 87 %,
Ciśnienie: 1015 hPa, Wiatr: 8 kph
Zobacz też:

Regeneracja turbosprężarek
Regeneracja turbosprężarek
2016-01-20 22:22:58
Jak bezpiecznie parkować...
Jest nas 48080 zarejestrowanych użytkowników.
Już 28356 użytkowników aktywnie korzysta z Bezpiecznego Lokalizatora.
Publikujemy 31991 wiadomości w 1053 miastach Polski i 89 krajach Świata.
Jesteście z nami od 13.04.2011r Dziękujemy!
Razem możemy wpłynąć na poziom bezpieczeństwa społecznego!
Odwiedź nas na Facebook.com
Naprawa skrzyń biegów Poznań
Tytul
x
Strona główna
Aktywni na stronie: (23)
Bezpieczny Lokalizator
Wygenerowano w 1.2sek przez NOXe Engine Å.