Login:  Hasło:   
OK

Rejestracja konta Zapamiętaj mnie:
szukajka_btt.gif

Jest mi zimno i jutro nie przyjdę do pracy!


Data publikacji: 2016-01-20 22:20:44  
Temperatury dochodzące do -20 stopni Celsjusza, trzaskający mróz, który niczym tysiące drobnych szpileczek kłuje nam twarz, problemy z odpaleniem samochodu to tylko niektóre problemy z którymi przyszło nam się zmierzyć tej zimy. Jednak często bywa i tak, że nawet kiedy poradzimy sobie i przebrniemy „jakoś” przez mroźną podróż, okazuje się, że po przekroczeniu progu naszej pracy jest niewiele lepiej- a termometry pokazują zaledwie kilkanaście stopni.

Informujemy, że pracownik w szczególnych warunkach w tym atmosferycznych ma prawo poprosić pracodawcę o wolny dzień.

Okazuje się, że w te mroźne dni w zależności od tego gdzie i w jakich warunkach pracujemy- mamy prawo do tego, by odmówić pracodawcy przyjścia do pracy. Wszystkich nieświadomych swoich praw, chcemy uświadomić- W mroźne, kilkunastostopniowe mrozy masz prawo swojemu szefowi powiedzieć- NIE, który w tym jednym z nielicznych przypadków nie ma nic do gadania...

Wiadomo, zima jest okresem, w którym temperatury dochodzące do minus kilkunastu stopni poniżej kresek nikogo nie powinny dziwić. Zdarzają się jednak takie sytuacje, że w uzasadnionych przypadkach, zwłaszcza wtedy, gdy istnieje ryzyko zagrożenia zdrowia możemy pracodawcy powiedzieć: „Nie, nie przychodzę do pracy.”

Państwowa Inspekcja Pracy przypomina pracodawcom, że w tym szczególnym okresie arktycznych mrozów, jakie nawiedzają Polskę, konieczne jest zapewnienie odpowiednich warunków do pracy. W przypadku wykonywania pracy na otwartej przestrzeni, kiedy temperatura powietrza spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza, pracodawca nie tylko ma obowiązek zapewnić pracownikom ciepłą odzież ochronną, ale również gorące napoje oraz jeden ciepły posiłek, który dostarczy pracownikowi odpowiednią ilość kalorii. W przypadku mężczyzn, posiłek powinien składać się z 2000 kalorii, w przypadku kobiet 1100 kalorii.

Osoby, które przez 8 godzin dziennie przykute są w pracy do biurek, oraz takie które wykonują lekką pracę fizyczną mogą odmówić świadczenia pracy, w momencie kiedy temperatura w miejscu pracy wynosi min. 18 stopni Celsjusza.

Zgodnie z obowiązującym prawem pracownik, który w tych dniach zdecyduje się nie przyjść do pracy powinien otrzymać normalne wynagrodzenie.
Redaktor: majalena / Edycja: majalena
Wymagany flash 8!
Powrót do poprzedniej strony
   
Ilość wyświetleń: 1205
Aby dodać komentarz - zaloguj się:

Login: Hasło: Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zaloguj się i opublikuj
Pogoda w rejonie:
Pogoda
Temperatura: 19 C, Wilgotność: 68 %,
Ciśnienie: 1018 hPa, Wiatr: 0 kph
Zobacz też:

Regeneracja manualnych skrzyń biegów
Regeneracja turbosprężarek
2016-01-20 22:22:58
Jak bezpiecznie parkować...
Jest nas 48015 zarejestrowanych użytkowników.
Już 28352 użytkowników aktywnie korzysta z Bezpiecznego Lokalizatora.
Publikujemy 31991 wiadomości w 1053 miastach Polski i 89 krajach Świata.
Jesteście z nami od 13.04.2011r Dziękujemy!
Razem możemy wpłynąć na poziom bezpieczeństwa społecznego!
Odwiedź nas na Facebook.com
Partnerzy: turbiny.net, naprawa-skrzyni.pl, skrzyniebiegow.net
Tytul
x
Strona główna
Aktywni na stronie: (37)
Bezpieczny Lokalizator
Wygenerowano w 0.06sek przez NOXe Engine Å.