Login:  Hasło:   
OK

Rejestracja konta Zapamiętaj mnie:
Naprawa skrzyń biegów Poznań
szukajka_btt.gif

Kwatery widmo, nie daj się naciągnąć.


Data publikacji: 2016-01-20 22:22:33  
Za pasem długi majowy weekend. Tym razem, jeśli tylko weźmiemy 2-3 dni urlopu, będziemy mieli do dyspozycji aż 10 dni słodkiego lenistwa. To mnóstwo czasu, by wyjechać w góry czy nad morze, odpocząć, naładować akumulatory. Pamiętajmy jednak, że warto wcześniej zarezerwować bazę wypadową, by uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek już na miejscu.

Zanim jednak zarezerwujesz kwaterę, sprawdź ją gruntownie. Pod koniec grudnia ubiegłego roku bardzo głośno zrobiło się w Zakopanem o tzw. „kwaterach widmo”. Zazwyczaj rezerwując miejscówkę rzadko kiedy kierujemy się opiniami innych. To błąd.

Niepowtarzalna okazja.

Zamiast rezerwować od razu w internecie „niepowtarzalną okazję”, poszukajmy najpierw opinii o tym miejscu. Warto poczytać wypowiedzi osób, które były tam już wcześniej, zadzwonić, wypytać. Jeśli do wymarzonej bazy wypoczynkowej mamy niedaleko, pojedźmy tam osobiście i sprawdźmy, czy rzeczywiście jest to taka „okazja”.

Dlaczego warto włożyć aż tyle w wysiłku w zwykłą rezerwację miejsca? Odpowiedź jest prosta – by nie dać się naciąć. Pod koniec 2011 roku kilka osób zarezerwowało sobie kwaterę na Sylwestra w Zakopanem. Wpłacili niemałą zaliczkę i zadowoleni przygotowywali się do imprezy. Jakaż nieprzyjemna niespodzianka czekała ich na miejscu, gdy przyjechali się zakwaterować.

Okazało się, że owszem, hotel istnieje, ale o rzekomej rezerwacji nikt tam nigdy nie słyszał. Kilkaset złotych przepadło, a Sylwester nie był niestety ani miły, ani dobrze spędzony.

Uwaga na internet!

Większość fałszywych ofert znalazło się w internecie. Jedne istniały rzeczywiście, tylko o rezerwacji nie było żadnej mowy. Inne – jak hotel Golden Palace – okazał się prawdziwą kwaterą widmo. Takiego budynku po prostu nie ma. A osoby, które za pomocą internetu zarezerwowały w nim miejsce, straciły niejednokrotnie nawet do 1000zł.

Poszukując kwatery na ostatnią chwilę, musimy rzeczywiście dokładnie sprawdzić, co to za miejsce i jakie są opinie o nim. Warto włożyć więcej wysiłku w poszukiwanie wymarzonego miejsca, a nawet sprawdzić czy dany hotel, pensjonat jest zarejestrowany w urzędzie miasta jako obiekt wynajmujący kwatery. Wszystko to po to, by móc spokojnie cieszyć się wymarzonym urlopem.
Redaktor: karolina / Edycja: rork
Wymagany flash 8!
Powrót do poprzedniej strony
   
Ilość wyświetleń: 2970
Aby dodać komentarz - zaloguj się:

Login: Hasło: Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zaloguj się i opublikuj
Pogoda w rejonie:
Pogoda
Temperatura: 4 C, Wilgotność: 87 %,
Ciśnienie: 1015 hPa, Wiatr: 8 kph
Zobacz też:

Skrzynie biegów Poznań
Regeneracja turbosprężarek
2016-01-20 22:22:58
Jak bezpiecznie parkować...
Jest nas 48080 zarejestrowanych użytkowników.
Już 28356 użytkowników aktywnie korzysta z Bezpiecznego Lokalizatora.
Publikujemy 31991 wiadomości w 1053 miastach Polski i 89 krajach Świata.
Jesteście z nami od 13.04.2011r Dziękujemy!
Razem możemy wpłynąć na poziom bezpieczeństwa społecznego!
Odwiedź nas na Facebook.com
Naprawa skrzyń biegów Poznań
Tytul
x
Strona główna
Aktywni na stronie: (147)
Bezpieczny Lokalizator
Wygenerowano w 0.56sek przez NOXe Engine Å.