Login:  Hasło:   
OK

Rejestracja konta Zapamiętaj mnie:
Naprawa skrzyń biegów Poznań
szukajka_btt.gif

Jak przygotować samochód do dalekiej podróży


Data publikacji: 2016-01-20 22:59:54  
Bardzo często bywa tak, że właściciele samochodów boją się bądź nie przepadają za wyruszeniem swoim samochodem w daleką trasę. Czasem wynika to z dylematów jakie nas nachodzą czy nasze autko poradzi sobie z przejechaniem tak dużej odległości i czy nam się zwyczajnie w trakcie jazdy nasz samochód nie zbuntuje i nie rozkraczy na środku drogi..?
Okazuje się wbrew temu co myślimy, że większe prawdopodobieństwo, że stanie nam się coś na trasie jest wtedy gdy wjeżdżamy do zakorkowanego miasta i nasz samochód zaczyna się po prostu gotować, a my razem z nim. Jak podają statystyki dłuższe podróże są w rzeczywistości prostsze i bezpieczniejsze dla Twojego samochodu.
 
Należy jednak pamiętać, aby wybierając się w podróż przygotować nie tylko siebie psychicznie na dłuższy wyjazd, ale również swoje autko.
 
Dlatego przypominamy co powinieneś zrobić:
-najlepiej byłoby abyś tydzień, dwa tygodnie przed podróżą wybrał się do mechanika w celu naprawienia wszystkiego co mogłoby ewentualnie zaszwankować w samochodzie.
- Sprawdź płyn chłodniczy bowiem w zależności od miejsca do którego się wybierasz i panującego tam klimatu musisz przygotować się do kupna odpowiedniego płynu chłodniczego.
- Upewnij się czy opony są odpowiednio napompowane i czy znajduje się w nich odpowiednie ciśnienie, jeśli nie- niskie ciśnienie przy zbyt dużych prędkościach może spowodować nagromadzenie się ciepła co może grozić pęknięciem opony.
- Upewnij się czy masz wszystkie niezbędne rzeczy, które powinieneś mieć. Pamiętaj, żeby w bagażniku znalazło się miejsce nie tylko na Twoje bagaże i torby podróżne, ale również na takie przedmioty jak :zapasowe koło, lewarek, trójkąt, apteczka.
- Należy sprawdzić filtr powietrza-zatkany filtr paliwa może bowiem wpłynąć na nieprawidłową pracę naszego silnika.
- Nawet jeśli uważasz, że masz świetną orientację w terenie weź na wszelki wypadek mapę lub GPS- nikt z nas nie lubi błądzić, a czasami nasza droga na skróty okazuje się być nieodkrytym i nieprzetartym szlakiem którego pokonanie zajmuje nam dwa razy więcej czasu.
-Zajedź na stację benzynową i zatankuj do pełna, dzięki temu nie będziesz musiał się stresować, że szosa przez którą przejeżdżasz nie ma jeszcze stacji benzynowej.
- Jeśli już wszystko spakujesz, zapniesz się w pasy i skoncentrujesz się na jeździe nie zapomnij zabrać na wakacje dobrego humoru i uśmiechu. W końcu jedziesz się tam zrelaksować!
 
Edycja: majalena
Wymagany flash 8!
Powrót do poprzedniej strony
   
Ilość wyświetleń: 2313
Aby dodać komentarz - zaloguj się:

Login: Hasło: Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zaloguj się i opublikuj
Pogoda w rejonie:
Pogoda
Temperatura: 4 C, Wilgotność: 87 %,
Ciśnienie: 1015 hPa, Wiatr: 8 kph
Zobacz też:

Skrzynie biegów Poznań i okolice
Regeneracja manualnych skrzyń biegów
2016-01-20 22:22:58
Jak bezpiecznie parkować...
Jest nas 48080 zarejestrowanych użytkowników.
Już 28356 użytkowników aktywnie korzysta z Bezpiecznego Lokalizatora.
Publikujemy 31991 wiadomości w 1053 miastach Polski i 89 krajach Świata.
Jesteście z nami od 13.04.2011r Dziękujemy!
Razem możemy wpłynąć na poziom bezpieczeństwa społecznego!
Odwiedź nas na Facebook.com
Naprawa skrzyń biegów Poznań
Tytul
x
Strona główna
Aktywni na stronie: (23)
Bezpieczny Lokalizator
Wygenerowano w 1.2sek przez NOXe Engine Å.