Login:  Hasło:   
OK

Rejestracja konta Zapamiętaj mnie:
Naprawa skrzyń biegów Poznań
szukajka_btt.gif

Obrażenia w wyniku upadku. Czy jest szansa na odszkodowanie?


Data publikacji: 2016-02-09 19:25:10  
Osobom, które doznały uszczerbku na zdrowiu wskutek upadku na uszkodzonym, oblodzonym albo nieodśnieżonym chodniku, należy się zadośćuczynienie i odszkodowanie od podmiotu zobowiązanego dbać o należyty stan nawierzchni, lub wykupionej przez niego polisy odpowiedzialności cywilnej (OC).

O czym należy pamiętać, chcąc złożyć wniosek o wypłatę zadośćuczynienia i odszkodowania?

Sam upadek nie będzie podstawą do wypłaty. Należy wykazać, że do zdarzenia doszło wskutek winy lub zaniechania podmiotu odpowiedzialnego, np. nawierzchnia chodnika jest uszkodzona, znajdują się na niej wystające elementy, oblodzona nawierzchnia nie została posypana piaskiem / solą itp. Pomocne w tym okażą się zdjęcia nawierzchni, oświadczenia świadków zdarzenia wskazujące na jego przyczyny, czy notatka z interwencji służb miejskich.

Poza przyczynami zdarzenia, należy również udokumentować jego skutki, czyli zakres obrażeń – tu niezbędne jest przedłożenie kart informacyjnych ze szpitala, historii choroby, faktur za lekarstwa, warto udokumentować również poniesione koszty dojazdów do ośrodków zdrowia, czy utraconych w wyniku przebywania na zwolnieniu lekarskim zarobków – udokumentowanie strat zarówno zdrowia jak i mienia jest koniecznie do otrzymania zadośćuczynienia i odszkodowania.

Nie każdy upadek skutkować będzie wypłatą odszkodowania. Jeśli np. poślizgniecie na oblodzonej powierzchni nastąpiło w związku z faktem, że poszkodowany poruszał się na niej w butach nieprzystosowanych do takich warunków (np. buty o płaskiej podeszwie czy wysokim obcasie), uszkodzenie chodnika było widoczne i łatwe do ominięcia, poszkodowany znajdował się pod wpływem alkoholu, lub też warunki atmosferyczne nie pozwalały na skuteczne odśnieżenie / odlodzenie (np. długotrwałe intensywne opady śniegu, nagłe ochłodzenie skutkujące gołoledzią), podmiot może odmówić wypłaty żądanych kwot.

Aby uniknąć przedawnienia roszczeń, zgłoszenie szkody wraz z wnioskiem o wypłatę odszkodowania należy złożyć nie później niż 3 lata od daty zdarzenia. Bieg przedawnienia przerywa decyzja o przyznaniu odszkodowania lub złożenie do właściwego sądu pozwu o zapłatę.

Opracowanie
Magdalena Jędrzejak
Centrum Odszkodowań VIRIDIS
 

Redaktor: annanowicka / Edycja: annanowicka
Wymagany flash 8!
Powrót do poprzedniej strony
   
Ilość wyświetleń: 5575
Aby dodać komentarz - zaloguj się:

Login: Hasło: Zapamiętaj mnie
Treść komentarza:
Zaloguj się i opublikuj

Regeneracja turbosprężarek
Regeneracja manualnych skrzyń biegów Poznań
2016-01-20 22:22:58
Jak bezpiecznie parkować...
Jest nas 48080 zarejestrowanych użytkowników.
Już 28356 użytkowników aktywnie korzysta z Bezpiecznego Lokalizatora.
Publikujemy 31991 wiadomości w 1053 miastach Polski i 89 krajach Świata.
Jesteście z nami od 13.04.2011r Dziękujemy!
Razem możemy wpłynąć na poziom bezpieczeństwa społecznego!
Odwiedź nas na Facebook.com
Naprawa skrzyń biegów Poznań
Tytul
x
Strona główna
Aktywni na stronie: (26)
Bezpieczny Lokalizator
Wygenerowano w 0.68sek przez NOXe Engine Å.