Login:  Hasło:   
OK

Rejestracja konta Zapamiętaj mnie:
top_menu_corner_left.gif top_menu_corner_right.gif
stopka_menu.gif
Profil użytkownika: (Fundacja_AST) *
Zaproś do znajomych!
Profil - bezpieczniej.pl
Login: Fundacja_AST
Status: off-line
Województwo: tylko znajomi
Miasto: tylko znajomi
Dzielnica: *
Opis:
JESTEŚMY PO TO, ABY POMAGAĆ. POMAGAMY, ABY ONE MOGŁY ŻYĆ.

Teriery typu bull to psy niesamowicie oddane, absolutnie wierne, zdolne do poświęceń i bardzo kochające ludzi. Wyjątkowość tych psów obudziła w nas potrzebę pomagania i zmotywowała do założenia fundacji. Od czterech lat zmagamy się z historiami, które ciężko byłoby wymyślić, a które zdarzają się codziennie. Psy skrajnie zagłodzone, pobite, przywiązane do drzewa w lesie na pewną śmierć, wyrzucone z jadącego samochodu, z poderżniętym gardłem, obwiązane drutem, zamknięte na wiele dni w piwnicy, pozostawione w opuszczonym domu, wyrzucone do śmieci... Taka jest codzienność...

Nasza fundacja, mająca na celu działanie na rzecz zwierząt porzuconych, postanowiła swoje wysiłki skierować głównie w kierunku pomocy psom TTB (terierom w typie bull, takim jak amstaff, pittbull, bullterier). Te właśnie psy to, po wielorasowcach, najczęstsze ofiary porzuceń i liczni ,,rezydenci" schronisk w całym kraju. I te właśnie psy znamy i rozumiemy najlepiej.

Według naszej wiedzy w polskich schroniskach stale przebywa kilkaset przedstawicieli ras TTB. Gdybyśmy mieli taką możliwość, wszystkie otoczylibyśmy swoją opieką, zabierając ze schronisk i starając się zapewnić im nowe, kochające domy. Nie mamy jednak takich możliwości. Brak środków finansowych oraz odpowiednio rozbudowanego zaplecza nie pozwala nam na opiekę nad każdym bezdomnym psem. Dlatego w pierwszej kolejności pomagamy tym, które tego najbardziej potrzebują. Nie boimy się podejmować wyzwań - przyjmujemy pod swoją opiekę psy ciężko chore, nierzadko w stanie krytycznym czy wręcz agonalnym. Podejmujemy się opieki nad psami problematycznymi, skrzywdzonymi fizycznie i psychicznie. Nasza działalność nie przynosi dochodu, za to generuje liczne koszty. Pieniądze są potrzebne na długotrwałe leczenie, specjalistyczne badania, karmy weterynaryjne, psie hotele i pomoc dla domów tymczasowych. Nasza fundacja jest ,,organizacją żebraczą" - działania finansujemy z funduszy podarowanych nam przez pojedynczych ludzi.

POMÓŻ NAM POMAGAĆ!

Z wielką wdzięcznością przyjmiemy każdy, najmniejszy nawet datek na rzecz naszej Fundacji. Datki można wpłacać na pomoc ogólną, można też zadeklarować pomoc konkretnemu psu, zostając jego Wirtualnym Opiekunem. Chętnie przyjmujemy też wszystko to, co naszym fundacyjnym psom jest potrzebne na co dzień: karmę, miski, smycze i obroże, zabawki dla psów, środki zapobiegające kleszczom i pchłom, klatki kennelowe.

Pomocą bezcenną jest wsparcie fizyczne naszej fundacji, czyli wolontariat. Może on przybierać wiele form. Ta najważniejszą to opieka nad psem w tzw. domu tymczasowym, gdzie pies przebywa przez cały czas opieki fundacyjnej, aż do momentu znalezienia dla niego nowego, stałego domu. Dom tymczasowy to najcenniejsza formą pomocy - dzięki takim miejscom nasi podopieczni przebywają w warunkach domowych, gdzie leczenie i opieka dają o wiele lepsze i szybsze efekty, a my możemy obserwować zachowanie psa w warunkach domowych. W domach tymczasowych poznajemy nasze fundacyjne psy najlepiej, a to daje nam możliwość jak najlepszego ,,dopasowania" psa do jego nowego właściciela.
Bardzo cennym wsparciem jest zajmowanie się psami przebywającymi pod opieką fundacji w klinikach i psich hotelach. Dzięki odwiedzinom, spacerom, codziennej obecności troskliwego człowieka chore psy szybciej wracają do zdrowia, a zdrowe psy uczą się podstawowych zachowań jak również mają możliwość dodatkowych spacerów i zabaw. Taki czas poświecony psom adopcyjnym jest naprawdę bardzo dla nich ważny.
Inna forma wparcia to pomoc w samych adopcjach. Stale potrzebujemy chętnych, którzy mogą zająć się umieszczaniem ogłoszeń adopcyjnych w Internecie i prasie czy roznoszeniem ulotek po lecznicach i sklepach zwierzęcych.

OCAL ŻYCIE. ADOPTUJ!

Największą pomocą dla naszej fundacji jest adopcja jednego z naszych podopiecznych.
Jeśli chciałbyś mieć przyjaciela na całe życie, skontaktuj się z nami. Staramy się przygotowywać nasze psy do adopcji jak najlepiej. Mamy o nich wiedzę nie tylko w zakresie psychiki i zachowań, ale także stanu zdrowia (wszystkie nasze psy są przebadane). Adoptując psa z naszej fundacji, unikają Państwo ryzyka adopcji ,,psa-zagadki". O naszych psach możemy mówić godzinami, ponieważ zwykle zanim trafiają do adopcji, spędzają z nami trochę czasu, my zaprzyjaźniamy się z nimi a one z nami - a przecież wtedy można poznać psa najlepiej.

Znajomi
Aktywność
Profil - bezpieczniej.pl
no-img
Aktywność: 
1
Wiadomości: 
3
Dane kontaktowe
Nazwa: *
Województwo: tylko znajomi
Miasto: tylko znajomi
Dzielnica: *
Telefon: *
Jest nas 48061 zarejestrowanych użytkowników.
Już 28353 użytkowników aktywnie korzysta z Bezpiecznego Lokalizatora.
Publikujemy 31991 wiadomości w 1053 miastach Polski i 89 krajach Świata.
Jesteście z nami od 13.04.2011r Dziękujemy!
Razem możemy wpłynąć na poziom bezpieczeństwa społecznego!
Odwiedź nas na Facebook.com
Partnerzy: turbiny.net, naprawa-skrzyni.pl, skrzyniebiegow.net
Tytul
x
Strona główna
Aktywni na stronie: (13)
Bezpieczny Lokalizator
Wygenerowano w 0.1sek przez NOXe Engine Å.